کره جنوبی خواهان سرانجام رسمی جنگ کُره شد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رئیس جمهور کره جنوبی خواهان انتها رسمی جنگ میان دو کره شد و تاکید نمود که سئول قصد ندارد نظام حکومتی خود را به کره شمالی تحمیل کند.

کره جنوبی خواهان سرانجام رسمی جنگ کُره شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی از کره شمالی خواست اقدامات موثری برای خاتمه دادن به جنگ کره به صورت رسمی اتخاذ کند.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، وی که در یک پایگاه هوایی در جنوب شرق سئول صحبت می کرد اضافه نمود: ما بعد از هفت دهه همچنان نمی توانیم به طور رسمی مراسم سالگردی برای جنگ کره بگیریم چرا که این جنگ هنوز رسما خاتمه نیافته است.

رئیس جمهور کره جنوبی به جنگ سه ساله بین دو کره در سال 1950 و آتش بس و عدم انعقاد توافق صلح اشاره نمود و تاکید نمود که این شرایط دو کره را از نظر فنی در جنگ نگه داشته و تنشهای نظامی را افزایش داده است.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که کره شمالی با جسارت اقداماتی برای خاتمه دادن به اندوهناکترین جنگ میان دو کشور انجام دهد.

مون جائه این در ادامه افزود، اگر ما به دنبال اتحاد هستیم،گام اول صلح است و بعد از اینکه زمان طولانی از صلح میان دو طرف گذشت می توانیم درها را برای اتحاد باز کنیم.

رئیس جمهور کره جنوبی همچنین تاکید نمود که سئول قصد ندارد سیستم خود را به زور به همسایه کمونیست تحمیل کند و تاکید اول ما بر ساختن صلح است.

طی چند هفته اخیر تنش در شبه جزیره کره تشدید شده است. کره شمالی که به اقدامات تبلیغاتی کره جنوبی در نواحی مرزی چندین بار هشدار داده بود روز سه شنبه هفته گذشته دفتر ارتباطات میان دو کره را منفجر و تخریب کرد تا پیغام هشداری به سئول ارسال نموده باشد.

بحث مربوط به توافق خاتمه جنگ کره در مذاکرات میان رهبران آمریکا و کره شمالی نیز مطرح شده بود که با شکست روبرو شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره جنوبی خواهان سرانجام رسمی جنگ کُره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی خواهان سرانجام رسمی جنگ کُره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید