مردم شیلی، معترض به قرنطینه، عکس

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ایسنا نوشت: گروهی از معترضان اقدام به پرتاب سنگ در خیابان های سانتیاگو پایتخت شیلی نموده و علیه کمبود مواد غذایی در پی قرنطینه کرونا تظاهرات کردند.

مردم شیلی، معترض به قرنطینه، عکس

خبرگزاری فرانسه، تصاویر رسانه های اجتماعی و تلویزیون محلی نشان می دهد پلیس با استفاده از گاز اشک آور و آب پرفشار اقدام به متفرق کردن این جمعیت خشمگین نموده است.

معترضان فریاد می زدند و پشته های چوب را در خیابانهای سانتیاگو به آتش کشیده بودند.

شهرداری سانتیاگو نیز در بیانیه ای اعلام نمود، خانواده ها در فقیرترین بخش ال باسک دست به اعتراض زدند. این بخش از شهر از اواسط آوریل در قرنطینه به سر می برد.

شهردار منطقه ال باسک گفت: در هفته های گذشته ما درخواست های بیشتری را برای ارسال غذا از این مناطق داشتیم. ما در اوضاع بسیار پیچیده گرسنگی و نبود کار قرار داریم.

سانتیاگو یکی از باشکوه ترین شهرهای آمریکای لاتین محسوب می گردد اما اختلاف بیش از حد طبقاتی و افزایش حس نابرابری باعث به وجود آمدن اعتراضات گسترده در اواخر 2019 شد و بسیاری از این درخواست ها از سوی متعرضان شامل افزایش حقوق بازنشستگی و افزایش دستمزدها هنوز بدون پاسخ مانده است.

شهردار این منطقه همچنین اعلام نمود، بیش از 2000 بسته یاری به خانواده های نیازمند در ال باسک ارسال شده است اما هشدار داده که دولت مرکزی به یاری شهرداری ها نمی آید و ما نمی توانیم به طور کامل این مسائل را رفع کنیم.

سباستین پینه را، رئیس جمهوری راست میانه شیلی نیز در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که دولتش دو و نیم میلیون بسته غذایی و تجهیزات بهداشتی را به صورت مستقیم تا اواخر هفته جاری یا اوایل هفته بعد ارسال می نماید.

وی همچنین گفت: ما اولویت را بر روی خانواده های بسیار آسیب پذیر قرار داده ایم و اعلام نموده که ارسال این بسته ها به این تعداد خانوار تاریخی است.

تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در روزهای گذشته در شیلی از 40 هزار نفر فراتر رفته و به 46 هزار و 59 مورد ابتلا و 478 مورد مرگ رسیده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "مردم شیلی، معترض به قرنطینه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم شیلی، معترض به قرنطینه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید