حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس از دستاوردهای دانش بنیان

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سید جواد ساداتی نژاد امروز در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته در ارتباطی آنلاین با صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح نمود: یکی از موضوعات مهمی که همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده، موضوع کشاورزی و امنیت غذایی است.

حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس از دستاوردهای دانش بنیان

وی ادامه داد: آنالیز میزان واردات اقلام اساسی در نهاده های غذایی، واکسن، مکمل ها، سم، کود و ... نشان می دهد که وابستگی زیادی به کشورهای دیگر داریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاهی در کشور فعالیت های خوبی در زمینه کشاورزی با صنایع غذایی انجام داده اند، گفت: طبق جلساتی که با معاون علمی و فناوری داشته ایم، دیدیم که بسیاری از اقدامات برای فراوری محصولات حوزه کشاورزی و امنیت غذایی توسط محققان و فارغ التحصیلان کشور انجام می گردد.

ساداتی نژاد گفت: این مسائل نشان می دهد که ما ظرفیت فوق العاده ای در شرکت های دانش بنیان در زمینه فراوری محصولات کشاورزی داریم اما تا به امروز به آنها اجازه ورود نداده ایم.

وی با تأکید بر اینکه در کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس، حمایت از این شرکت ها را فراهم نموده ایم، اضافه نمود: به نظر می رسد که صندوق نوآوری و شکوفایی باید خط ویژه ای برای حمایت از شرکت های فعال در حوزه کشاورزی و محیط زیست قرار دهد تا در شرایط تحریمی بتوانیم از دستاوردهای محققان بهره ببریم.

ساداتی نژاد بیان نمود: کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس کوشش دارد که حمایت های لازم را در زمینه استفاده از ظرفیت های محققان در حوزه کشاورزی به کار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس از دستاوردهای دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس از دستاوردهای دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید